VCI водат филм

Краток опис:

Водоотпорен и анти-корозија материјал за пакување за автоматизација пакување на челик серпентина VCI водат филм е еден вид на мултиплицираат слој ко-истиснување филм, со висока јачина, добри перформанси претходна водат, и заштита на мулти-метал, и е специјално дизајниран за заштита и пакет ладно валани состојба. Главните предности на VCI водат филм во споредба со VCI хартија за пакување челик серпентина: VCI водат филм и можат да работат со автоматски машини за пакување (произведени од PESMEL или SIGNODE), пакување автоматизација е ...


 • Големина: Прилагодено
 • Мин.нарачката Количина: 100-500 килограми
 • Набавка Способност: 2.000 тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Водоотпорен и анти-корозија материјал за пакување за автоматизација пакување на челик серпентина

  VCI водат филм е еден вид на мултиплицираат слоеви ко-истиснување филм, со висока јачина, добри перформанси претходна водат, и заштита на мулти-метал, и се специјално дизајнирани за да се заштитат и да се спакуваат ладно валани листови.

  Главните предности на VCI водат филм во споредба со VCI хартија за пакување челик серпентина:

  VCI водат филм и можат да работат со автоматски машини за пакување (произведени од PESMEL или SIGNODE), пакување автоматизација е на располагање.

  Ниска грам тежина, заштеда на трошоци, 100% рециклиран.

  Цврсто затворете пакување, сигурен квалитет на пакувањето. Самолепливи и пакување функција, нема потреба да се користи лента или лента.

  Одлично самолепливи, носат отпорни и анти-продупчување способност, ефикасно да го блокира преносот на вода

  Сообразност со Директивата ROHS.

  Спецификација на VCI водат филм:

  име

  форма

  Големината и пакување

  VCI Рашири филм

  ролна

  дебелина: 45,50,55,60,65μm

  ширина: 240mm, 300mm, 500mm

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете го дрвото

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете го дрвото

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете го .везда

  WhatsApp Интернет разговор!