VCI хартија за обоени метали

Краток опис:

VCI Анти-корозија хартија -Eco-пријателски, економски и иновативни анти-корозија материјали за пакување VCI хартија за црни метал Постојат два вида на структура: VCI хартија со ЈП слој (АП) и без ЈП (PO). Овој производ е развиена специјално за јаглероден челик и леано железо. PO производ може да се рециклира 100% и се користи за поделба помеѓу слоевите на метални делови. Па производ може да понуди водоотпорен и мрсна функции, така што се применува надворешниот материјал за пакување, како и. Ние можеме да се п ...


 • Големина: Прилагодено
 • Мин.нарачката Количина: 100-500 килограми
 • Набавка Способност: 2.000 тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  VCI Анти-корозија хартија

  -Eco-пријателски, економски и иновативни анти-корозија материјали за пакување

  VCI хартија за обоени метали- Постојат два вида на структура: VCI хартија со ЈП слој (АП) и без ЈП (PO). Овој производ е развиена специјално за јаглероден челик и леано железо. PO производ може да се рециклира 100% и се користи за поделба помеѓу слоевите на метални делови. Па производ може да понуди водоотпорен и мрсна функции, така што се применува надворешниот материјал за пакување, како и. Ние може да печати лого на VCI хартија.

  VCI документи MPTE е целосно да го замени потребата за заеднички методи заштита од корозија, како што се масти и масла напуштање на метали остатоци слободни и подготвени да ги користат. Компонентите, машини и пред-фабрикувани метални делови од јаглероден челик и леано железо може да биде лесно и ефикасно завиткани и корозија бесплатно.

  Типични знаци на VCI хартија:

  ◆ двојна функција на пареа корозија инхибитор и инхибитор на корозија контакт

  ◆ Не треба палто antirust нафта, да работат ефикасно, заштеда на работна сила.

  ◆ Алтернативни структура, има различни сила

  ◆ заштита Долгогодишен на железо и челик.

  ◆ заштита на металите од корозија за време на транспортот

  ◆ привремено чување на метални делови меѓу различните фази на производство

  ◆ Како interleaves или за поединечни обвивката на делови

  ◆ За да го продолжите животниот циклус на производот на метални компоненти и машини

  ◆ да биде еколошки и економично

  ◆ Средба директиви и стандарди на JIS Z 1535, QB1319-2010, TRGS 615, ROHS, итн

  Пареа корозија инхибитор VCI трудови MPTE се достапни во широк спектар на опции за да помогне да се задоволат вашите потреби:

  • Рамен лист, ролни според склоност големина
  • Проширување, creped верзии, засилен или ламинат, полиетилен (PE) обложени
  • Разни тежини (50 - 280g / m2)
  • Омоти, interleaves, инсерти за кеси
  • конкретни решенија на клиентите, како што се плочки, VCI дискови, итн
  • Восок хартија и други обложена хартија специјализирани бариера да обезбеди уште поголема заштита. 

  Според сила и структура на материјали за пакување, вклучувајќи:

  сила

   тип

  Структура

  светлина Pack

  PO

  VCI // Стан неутрален крафт хартија

  Општи водоотпорен пакет

  Па

  VCI // Стан неутрален крафт хартија // ЈП филм

  Висока водоотпорен пакетот

  компјутер

  VCI // Стан неутрален крафт хартија // // ЈП филм ЈП плетени

  PD

  VCI // Стан неутрален крафт хартија ЈП филм // // // ЈП ткаени ЈП филм

  заврши Pack

  РО

  VCI // палачинка неутрален крафт хартија

  WA

  VCI // палачинка неутрален крафт хартија // ЈП филм

  ВЦ

  VCI // палачинка неутрален крафт хартија // // ЈП филм ЈП плетени

  А dvantages на пареа корозија инхибитори VCI документи MPTE е:

  • намалување на трошоците за вашата компанија
  • Сигурен корозија слободни и долгорочна заштита за широк спектар на вашите производи
  • Не, еколошки опасности здравје или безбедност
  • Едноставен и безбеден апликации
  • Сигурна и брза техничка поддршка од технички тим MPTE, заедно со широк спектар на производи и опции за решавање на вашите потреби
  • Одобрени од страна на светски производители на челик одлуки, алуминиум, автомобилската индустрија

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Flag

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Car

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Car

  WhatsApp Online Chat !