VCI хартија за бакар

Краток опис:

VCI хартија за бакар -Eco-пријателски, економски и иновативни анти-корозија материјали за пакување Постојат два вида на изглед со рамен хартија и палачинка хартија. хартија палачинка да заврши на тесен лим. Тоа може да се спречи бакар лист од бојата и корозија. VCI хартија може да се произведува за исполнување на стандардите на JIS Z 0321-1997 "VCI хартија за бакар и бакарни легури". Печатени достапни VCI хартија. VCI документи MPTE е целосно да го замени потребата за заштита на методи заеднички корозија, како ...


 • Големина: Прилагодено
 • Мин.нарачката Количина: 100-500 килограми
 • Набавка Способност: 2.000 тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  VCI хартија за бакар

  -Eco-пријателски, економски и иновативни анти-корозија материјали за пакување

  Постојат два вида на изглед со рамен хартија и палачинка хартија. хартија палачинка да заврши на тесен лим. Тоа може да се спречи бакар лист од бојата и корозија. VCI хартија може да се произведува за исполнување на стандардите на JIS Z 0321-1997 "VCI хартија за бакар и бакарни легури". Печатени достапни VCI хартија.

  VCI документи MPTE е целосно да го замени потребата за заеднички методи заштита од корозија, како што се масти и масла напуштање на метали остатоци слободни и подготвени да ги користат. Компонентите, машини и пред-фабрикувани метални делови од јаглероден челик и леано железо може да биде лесно и ефикасно завиткани и корозија бесплатно.

  Типични знаци на VCI хартија:

  ◆ двојна функција на пареа корозија инхибитор и инхибитор на корозија контакт

  ◆ Не треба палто antirust нафта, да работат ефикасно, заштеда на работна сила.

  ◆ Алтернативни структура, има различни сила

  ◆ заштита Долгогодишен на бакар, месинг и нивни легури.

  ◆ заштита на металите од корозија за време на транспортот

  ◆ привремено чување на метални делови меѓу различните фази на производство

  ◆ Како interleaves или за поединечни обвивката на делови

  ◆ За да го продолжите животниот циклус на производот на метални компоненти и машини

  ◆ да биде еколошки и економично

  Пареа корозија инхибитор VCI трудови MPTE се достапни во широк спектар на опции за да помогне да се задоволат вашите потреби:

  • Рамен лист, ролни според склоност големина
  • Проширување, creped верзии, засилен или ламинат, полиетилен (PE) обложени
  • Разни тежини (60 -300g / m2)
  • Омоти, interleaves, инсерти за кеси
  • конкретни решенија на клиентите, како што се плочки, VCI дискови, итн
  • Восок хартија и други обложена хартија специјализирани бариера да обезбеди уште поголема заштита.

  Според сила и структура на материјали за пакување, вклучувајќи:

  сила

   тип

  Структура

  светлина Pack

  ПО

  VCI // Стан неутрален крафт хартија

  Општи водоотпорен пакет

  Па

  VCI // Стан неутрален крафт хартија // ЈП филм

  Висока водоотпорен пакетот

  компјутер

  VCI // Стан неутрален крафт хартија // // ЈП филм ЈП плетени

  ПД

  VCI // Стан неутрален крафт хартија ЈП филм // // // ЈП ткаени ЈП филм

  заврши Pack

  РО

  VCI // палачинка неутрален крафт хартија

  WA

  VCI // палачинка неутрален крафт хартија // ЈП филм

  ВЦ

  VCI // палачинка неутрален крафт хартија // // ЈП филм ЈП плетени

  А dvantages на пареа корозија инхибитори VCI документи MPTE е:

  • намалување на трошоците за вашата компанија
  • Сигурен корозија слободни и долгорочна заштита за широк спектар на вашите производи
  • Не, еколошки опасности здравје или безбедност
  • Едноставен и безбеден апликации
  • Сигурна и брза техничка поддршка од технички тим MPTE, заедно со широк спектар на производи и опции за решавање на вашите потреби
  • Одобрени од страна на светски производители на челик одлуки, алуминиум, автомобилската индустрија

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете го автомобилот

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете го клучот

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете го камион

  WhatsApp Интернет разговор!