PE обложени неткаен

Краток опис:

Формирање со печат и лепак-подобро блокиран од материјал за авто ѕвезда PE обложени неткаен материјал е еден вид на формирање на уметничкиот материјал за авто ѕвезда индустрија, и е направен од PET spunlace и игла-удрен неткаен. Се должи на некои од издолжување стапка на попречни и надолжни насока, таа може ефективно се избегнува оштетување за време на процесот на формирање и печат. PE облога обезбедува на адхезија и водоотпорен / лепак-подобро блокиран способност. Предности на ЈП обложени неткаен материјал за авто headl ...


 • Големина: Прилагодено
 • Мин.нарачката Количина: 100-500 килограми
 • Набавка Способност: 2.000 тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Формирање со печат и лепак блокиран материјал за авто ѕвезда

  PE обложени неткаен материјал е еден вид на формирање на уметничкиот материјал за авто ѕвезда индустрија, и е направен од PET spunlace и игла-удрен неткаен. Се должи на некои од издолжување стапка на попречни и надолжни насока, таа може ефективно се избегнува оштетување за време на процесот на формирање и печат. PE облога обезбедува на адхезија и водоотпорен / лепак-подобро блокиран способност.

  Предности на ЈП обложени неткаен материјал за авто ѕвезда индустрија:

  Одлично попречни и надолжни издолжување стапка, обезбедува силата на материјал.

  Соодветно место за контрола на температурата, се грижи за адхезија и лепак блокиран способност.

  Сообразноста на барањето празнење VOC.

  Усогласеност со директивите RoHS.

  Општа спецификација:

  име

  форма

  Големината и пакување

  PE обложени неткаен материјал

  ролна

  Грам тежина: (70 ± 7) g / m 2

  Max.width: 1900mm  


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Truck

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Star

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Flag

  WhatsApp Online Chat !