висока цврстина водат филм

Краток опис:

Водоотпорен материјал за пакување за автоматизација пакување на челик / алуминиум серпентина висока цврстина водат филм е еден вид на мултиплицираат слоеви ко-екструдирање и водоотпорен материјал за пакување, со висока јачина и добри перформанси претходна водат, и се специјално дизајнирани за да се заштити и да се спакуваат челик / алуминиум / бакарни намотки. Главните предности на VCI водат филм: VCI водат филм и можат да работат со автоматски машини за пакување (произведени од PESMEL или SIGNODE), пакување автоматизација е на располагање. Ниска грам тежат, ...


 • Големина: Прилагодено
 • Мин.нарачката Количина: 100-500 килограми
 • Набавка Способност: 2.000 тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Водоотпорен материјал за пакување за автоматизација пакување на челик / алуминиум калем 

  Висока цврстина водат филм е еден вид на мултиплицираат слоеви ко-истиснување и водоотпорен материјал за пакување, со висока јачина и добри перформанси претходна водат, и се специјално дизајнирани за да се заштитат и пакување челик / алуминиум / бакарни намотки.

  Главните предности на VCI водат филм:

  VCI водат филм и можат да работат со автоматски машини за пакување (произведени од PESMEL или SIGNODE), пакување автоматизација е на располагање.

  Ниска грам тежина, заштеда на трошоци, 100% рециклиран.

  Цврсто затворете пакување, сигурен квалитет на пакувањето.

  Самолепливи и пакување функција, нема потреба да се користи лента или лента.

  Одлично самолепливи, носат отпорни и анти-продупчување способност, ефикасно да го блокира преносот на вода

  Сообразност со Директивата ROHS.

  Спецификација на висока јачина на истегнување филмот:

  име

  форма

  Големината и пакување

  Висока цврстина Рашири филм

  ролна

  дебелина: 45,50,55,60,65μm

  ширина: 240mm, 300mm, 500mm


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Flag

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Car

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Tree

  WhatsApp Online Chat !