водоотпорен картон

Краток опис:

Водоотпорен и амортизирање Ламинирани картон (патентиран) Водоотпорен и перница материјал за автоматизација пакување на челична спирала Водоотпорен амортизирање ламинат картон се состои од двата слоја картон и пластични слој, кој произведува водоотпорен и амортизирање способност за пакување. Тоа е специјално развиена за да се спакуваат алуминиум серпентина директно и да дејствува како амортизирање материјал помеѓу ладно валани челик серпентина слоеви. Во споредба со заштитник на пластика, тоа може да спаси 30% на трошоците апликација. Adv ...


 • Големина: Прилагодено
 • Мин.нарачката Количина: 100-500 килограми
 • Набавка Способност: 2.000 тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Водоотпорен и амортизирање Ламинирани картон (патентиран)

  Водоотпорен и перница материјал за автоматизација пакување на челик серпентина

  Водоотпорен амортизирање ламинат картон се состои од двата слоја картон и пластични слој, кој произведува водоотпорен и амортизирање способност за пакување. Тоа е специјално развиена за да се спакуваат алуминиум серпентина директно и да дејствува како амортизирање материјал помеѓу ладно валани челик серпентина слоеви. Во споредба со заштитник на пластика, тоа може да спаси 30% на трошоците апликација.

  Предности на Водоотпорен и амортизирање картон:

  Па работат со автоматски машини за пакување (произведени од PESMEL или SIGNODE), пакување автоматизација е на располагање.

  Пластична фолија може да се обложени на една или две страни, одлична водоотпорен способност.

  Дебелина 0.8-1.2mm, одлична функција амортизирање.

  боја филм е прилагодено на барање, две бои печатење е достапна.

  Усогласеност со директивите RoHS.

  Спецификација на производот:

  име

  форма

  Грам тежина и дебелина

  Водоотпорен & перница ламинат картон

  ролна

  Max.width: 2480mm   

  ID: 405mm

  Грам: (670 ± 30) g / m 2

  Грам: (950 ± 40) g / m 2

  Дебелина: (0.8 ± 0.1) mm

  дебелина: (1.2 ± 0.1) mm

  'рѓа била предизвикана во делот на челик серпентина допирање со земјата

    qqqq

  'рѓа била предизвикана во делот на челик серпентина допирање со земјата

  sss

  Не 'рѓа, откако за користење на палачинка хартија ламинат VCI филм

  qsss


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Heart

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Star

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Flag

  WhatsApp Online Chat !