VCI ПП ткаени завиткајте филм

Краток опис:

VCI ПП ткаени филм е со премачкување VCI филм на едната страна од ткаенини, со цел да се заштити ладно валани лист (ладно валани јаглероден лист, поцинковани лист, лим силикон, итн) против корозија. VCI ПП ткаени филм обезбедува добри перформанси на заштита од корозија, водоотпорен функција и физичка сила, и обезбедува контакт, бариера и испарливи корозија инхибитор (VCI) заштита за период до една година, зависно од условите на складирање. Својства на производ Одлично фаза пареа корозија inhi ...


  • Големина: Прилагодено
  • Мин.нарачката Количина: 100-500 килограми
  • Набавка Способност: 2.000 тони месечно
  • Порт: Шангај
  • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
  • детали за производот

    Тагови производ

    VCI ПП ткаени филм е со премачкување VCI филм на едната страна од ткаенини, со цел да се заштити ладно валани лист (ладно валани јаглероден лист, поцинковани лист, лим силикон, итн) против корозија. VCI ПП ткаени филм обезбедува добри перформанси на заштита од корозија, водоотпорен функција и физичка сила, и обезбедува контакт, бариера и испарливи корозија инхибитор (VCI) заштита за период до една година, зависно од условите на складирање.

    Својства на производ

    Одлично способност корозија инхибитор фаза пареа;

    Голема физичка сила и бариера;

    Атрактивен изглед, надградба на имиџот на амбалажата објект;

    Лесен за користење, подобрување на ефикасноста на пакувањето;

    Безбедно, еколошки и рециклирање;

    Спецификација за производ

    Grammage

    ширина

     Структура

    120g / m 2

    Макс. 2600mm

    VCI ПП филм // PP ткаенини // ПП филм


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ја вашата порака:

    Прашање Сега
    • * CAPTCHA: Please select the Heart

    Поврзани производи

    Прашање Сега
    • * CAPTCHA: Please select the Truck

    Прашање Сега
    • * CAPTCHA: Please select the Flag

    WhatsApp Online Chat !