VCI палачинка хартија

Краток опис:

VCI Anti-corrosion Crepe Paper VCI anti-corrosion and cushion material for automation packaging of steel coil   VCI crepe paper is one kind of winding packaging material with a certain elongation rate and wear resistance. Due to good cushion function, during the packing process of steel coil, VCI crepe paper can effectively avoid the breakage of stretch film at the edge of coil, and offer the excellent corrosion protection performance.   Advantages of VCI crepe paper: Well work with aut...


 • Големина: Прилагодено
 • Мин.нарачката Количина: 100-500 килограми
 • Набавка Способност: 2.000 тони месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  VCI Анти-корозија палачинка хартија

  • VCI анти-корозија и перница материјал за автоматизација пакување на челик серпентина

   

  VCI палачинка хартија е еден вид на ликвидација материјал за пакување со одредена стапка на издолжување и отпорност на абење. Поради добра функција перница, за време на процесот на пакување на челик серпентина, VCI палачинка хартија можат ефикасно да се избегне оштетување на водат филм на работ на калем, и нудат одлични перформанси за заштита од корозија.

   

  Предности на палачинка хартија VCI:

  • Па работат со автоматски машини за пакување (произведени од PESMEL или SIGNODE), пакување автоматизација е на располагање.
  • 100% се рециклира.
  • Одлична способност перница, ефикасно да се спречи оштетување на водат филм
  • Сообразност со Директивата ROHS.

    

   Општа спецификација од креп-хартија VCI :

  име

  форма

  Големината и пакување

  VCI палачинка хартија

  намотка

  Грам тежина: (120 ± 10) g / m 2

  Ширина: 220mm ID: 152mm

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Cup

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Heart

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Please select the Cup

  WhatsApp Online Chat !